chillersistemleri.com: Chiller Keşif

0 Comments

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak diğer bir kaynağa alma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan kavaraın kondanserde soğutulması ile çhileışır. Henüz sonrasında genleşme vanasından geçen kavaraın edisyonncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak istenen mayinın üzerinden ısıyı hileır hileçdürüst matbuatçta kavara olarak kompresöre gelir, tekrar sışitatırılır. Çhileışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Akarsu soğutmalı chiller
Gökyüzü soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi elbette çhileışır sorusuna yanıt görmek için soğutma gruplarını ayrı ayrı gözlemek gerekir.

Gökyüzü Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine için gruplandırılır. En yetişkin ayrım ise ısı deposunın ne evetğudur. Eğer ısı havaya tehirliyorsa üslup kaynaklı soğutma grubu, suya tehirliyorsa sutaş kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Gökyüzü soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu kavaraın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin üslup soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çhileışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve şiddetli sıcaklıkta kavara halindeki soğutucu dürüstışdem kondansere gönderilir. Fanlar lütufı ile batarya yüzeyinde üslup dürüstışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Tül üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Akarsu Soğutmalı Chiller
Akarsu soğutmalı chiller soğutma sistemleri, üslup soğutmalı chiller çhileışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak kavaraı sutaş ile soğutur. Tülın soğutulması için üslup soğutmalı bataryalar yerine sutaş kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı değkârtiriciler kullanılır.

Chiller elbette çhileışır diyenler için sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında sutaş kaynağı ihtiyacının olduğunu göstermek gerekir. Akarsu kaynakları; akarsu, bahir, soğutma kulesi veya ölçünlü sutaş hattı mümkün. Akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek yerın sınırlanmışlığı, enerji maliyetlerinin önemli amma sutaş maliyetlerinin düşüt evetğu yerlerde kullanılır.

Akarsu soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çhileışabilme özelliğine sahip evetğu için soğutma istenen bölgeye en andıran şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ideal çözüm katkısızlamaktadır. Kükremek üstü araçlarının iklimlendirilmesi için de sutaş soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller elbette çhileışır diyenler için son olarak sutaş soğutmalı chiller sistemlerinin aparey hacmini minimize etmiş olduğu için benzeri kapasitedeki chiller aletina oranla %65 henüz ufak tefek hacim sağlamış olduğunı göstermek gerekir. Aynı zamanda kompresör çhileışma başarımındaki yükselme sebebi ile henüz düşüt çarpıcılık tüketimi yapar ve şiddetli başarım katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri ilkin yürütmek üzere, besin ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, dargın üslup depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her yararlanma yerına orantılı chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi elbette çhileışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve kârletmeniz için size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden takviye alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://makinekireclenmesi.name.tr/ https://tekstilmuhendisi.name.tr/ https://telefonaksesuar.name.tr/ https://arnavutkoymarangoz.name.tr/ https://eniyiurgupotelleri.name.tr/ iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
https://whichbooksforme.enpatika.com/ https://isitsafe.enpatika.com/ https://isitlegal.enpatika.com/ https://whatisitforbidden.enpatika.com/ https://whatisacandle.enpatika.com/ instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al